Breaking News
Home / Maqedoni / Ndarje e vendimeve për gjeneratën e 5-të të kandidatëve për gjykatës dhe prokurorë

Ndarje e vendimeve për gjeneratën e 5-të të kandidatëve për gjykatës dhe prokurorë

Shkup, 17 shkurt 2016 – Në Akademinë për gjykatës dhe prokurorë publikë “Pavel Shatev” sot do t’i ndahen vendime gjeneratës së pestë të kandidatëve për gjykatës dhe prokurorë publikë.

Në ndarjen e vendimeve do të drejtohen drejtoresha e Akademisë Aneta Arnaudovska, kryetari i Këshillit gjyqësor i Republikës së Maqedonisë, Branko Ushkovski dhe kryetari i Këshillit të prokurorëve publikë të Republikës së Maqedonisë Petar Anevski.

Në ceremoninë solemne do të marrin pjesë edhe përfaqësues të gjyqësisë në Republikën e Maqedonisë si dhe të partnerëve të huaj me të cilët bashkëpunon Akademia./Radio Vala

 736 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sekretari amerikan: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë

Ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Wes Mitchell, ka deklaruar se SHBA është në mbështetje të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: