Breaking News
Home / Maqedoni / Publikimi i vlerësimit të BE-së dhe SHBA-së për zgjedhjet anulohet për nesër

Publikimi i vlerësimit të BE-së dhe SHBA-së për zgjedhjet anulohet për nesër

Shkup, 20 shkurt 2016 – Vlerësimi i BE-së dhe SHBA-së nëse janë krijuar kushte për zgjedhje të parakohshme parlamentare më 24 prill në vend se sot, do të publikohet nesër. Nga Ambasada e SHBA-së dhe Delegacionit të BE-së për MIA-n konfirmuan se anulimi është me kërkesë të liderëve të partive politike.

Fillimisht ambasadorët e BE-së dhe SHBA-së, Aivo Orav dhe Xhes Bejli paralajmëruan se vlerësimi për zgjedhjet do të publikohet më 19 apo 20 shkurt. /Radio Vala

 725 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sekretari amerikan: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë

Ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Wes Mitchell, ka deklaruar se SHBA është në mbështetje të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: