Breaking News
Home / Lajme / SHQIPTARË TË MËDHENJ, ATDHETARË TË DEVOTSHËM

SHQIPTARË TË MËDHENJ, ATDHETARË TË DEVOTSHËM

Shkruan: Ismet Sylejmani, Prishtinë

Ne nje takim historik!

Me 20 shkurt 2016 ne Tetove ne seline qendrore te BDI-se!

Me dy shqiptare te medhenj, shoket e miqt e nderuar , udheheqesi i popullit shqiptar Ali Ahmeti dhe shqiptaro-amerikani, pronari i radiotelevizionit AA Vision ne New York Qazim Doda!

Isha i lumtur qe isha, perballe ketyre dy burrave qe kane kontribuar shume per lirine dhe pavaresine e Atdheut, qe jane uragaj te pandalshem e vazhdojne te jene ne sherbim te perparimit e mireqenies se popullit shqiptar!

E kisha per ndere dhe do te jam pergjithmone i nderuar e do ta ruaj si kujtimin me te mire te jetes time, qe dhash nje kontribut te vogel, per ti takuar keta atdhetar te medhenj!

Njeri eshte figura me e ndritur e politikes aktive perparimtare shqiptare jo vetem te popullit shqiptar ne Maqedoni, kurse tjetri figure e madhe e aktivitetit patriotik dhe kontribues i madh inçeshtjes kombetare ne SHBA konkretisht ne New York!

Te dy keto figura te shquara te çeshtjes kombetare, kane te kaluar te lavdishme te fisit te tyre!

Ali Ahmeti e ka te masakruar tere fisin e tij nga gjakpiresit e kriminelet serb!

Qazim Doda gjithashtu, madje Qazimi e mban emrin e xhaxhit te tij, te vrare e masakruar e te varrosur ne nje varreze masive mbi fshatin legjendar te Nuhi Berishes – Sfirce!

Pa keta bije te medhenj dhe shume te tjere sikur keta, e tamishmja e kombit tone nuk do te ishte keshtu sikur eshte, por e ardhmja shpresojme se do te jete e modelit euroatlantik!

Ju uroj jete te gjate e suksese te medha ne jete, ne veçanti ne çeshtjen kombetare e ne ecjen dhe zhvillimin me sukses te perpjekjeve per renditjen e popullit shqiptar, ne mesin e popujve me mireqenie te nivelit perparimtar boterore!/Radio Vala

 915 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel, Sporti Shqiptar në Zvicër 25

Sporti Shqiptar në Zvicër, bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel Autor …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: