Breaking News
Home / Maqedoni / Në USHT debat me temë "Zgjedhjet në SHBA dhe zgjedhjet në Maqedoni”

Në USHT debat me temë "Zgjedhjet në SHBA dhe zgjedhjet në Maqedoni”

Tetovë, 23 shkurt 2016 – Sot në Universitetit Shtetëror të Tetovës organizohet debat me temë: “Zgjedhjet në SHBA dhe zgjedhjet në Maqedoni”.

Debati, në të cilin do të ligjërojnë, James Stejn – Drejtor i Misionit të USAID-it në Maqedoni dhe Doc. Dr. Jusuf Zejneli, profesor në Fakultetin Juridik të USHT-së, organizohet në bashkëpunim të Qendrës për Paqe dhe Komunikim Transkulturor dhe Këndit Amerikan në Tetovë.

Debati do të zhvillohet në orën 11:00, në Amfiteatrin e Rektoratit të USHT-së./Radio Vala

 

 731 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sekretari amerikan: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë

Ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Wes Mitchell, ka deklaruar se SHBA është në mbështetje të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: