Breaking News
Home / Maqedoni / Veliu: SHVL-UÇK-ja bëjmë përpjekje për zgjidhjen e çështjes së familjes së dëshmorëve dhe të plagosurve

Veliu: SHVL-UÇK-ja bëjmë përpjekje për zgjidhjen e çështjes së familjes së dëshmorëve dhe të plagosurve

24 shkurt 2016

“Shumë të nderuara familje të dëshmorëve, të plagosur të lirisë. Bëjmë përpjekje pa ndalur që ta zgjidhim çështjen tuaj të patjetërsueshëm. Deri në zgjidhjen adekuate, u drejtohemi komunave shqiptare, që t’ju sigurojnë mbulesën jetike. Ne vazhdojmë sipas mundësive tona”, thuhet në njoftimin e Shoqatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, e drejtuar nga kryetari Fazli Veliu.

/Radio Vala

 797 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sekretari amerikan: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë

Ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Wes Mitchell, ka deklaruar se SHBA është në mbështetje të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: