Breaking News
Home / Maqedoni / Debat për strategji të re nacionale për zhvillimin e turizmit

Debat për strategji të re nacionale për zhvillimin e turizmit

Shkup, 26 shkurt 2016 – Në organizim të Ministrisë së Ekonomisë sot do të mbahet debat për strategjinë nacionale dhe plan veprues për zhvillimin e turizmit në Maqedoni për vitin 2016-2021.

Në debat është paralajmëruar pjesëmarrja e përfaqësuesve të institucioneve, shoqatave të punonjësve turistikë dhe të vetëqeverisjeve lokale.

Propozim dokumentin për strategji do ta prezentojë, Kristofer Hintenger, ekspert për turizëm dhe koordinator i projektit për përpunimin e strategjisë./Radio Vala 

 707 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sekretari amerikan: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë

Ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Wes Mitchell, ka deklaruar se SHBA është në mbështetje të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: