Breaking News
Home / Komunat / Mbahet mbledhja e Këshillit Organizues për shënimin e 14 marsit – themelimit të UÇK-së në Malësinë e Sharrit

Mbahet mbledhja e Këshillit Organizues për shënimin e 14 marsit – themelimit të UÇK-së në Malësinë e Sharrit

Tetovë, me 2 mars 2016

Është mbajtur mbledhja e parë e Këshillit Organizues për organizimin e shënimit të 14 Marsit – thellimit të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në Malësinë e Sharrit, Brigada 112 “Mujdin Aliu”, transmeton Radio Vala.

Të pranishëm në këtë mbledhje kanë qenë Ish Komandanti i Brigadës 112, Hazbi Lika, drejtuesit tjerë të luftës së 2001, Resi Abdurrahmani, Hisen Xhemaili, Qefali Havzija, Berzah Bejtullahu dhe anëtarë të tjerë. /Radio Vala

 859 total views,  5 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga Kryeministri Zaev dhe Zëvendëskryeministri Lika vizituan Tetovën

Tetovë, me 6 Qershor 2017 Delegacioni qeveritar në përbërje me Kryeministrin Zoran Zaev, zv.Kryeministrin Hazbi …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: