Breaking News
Home / Komunat / Kryetari i Komunës së Vrapcishtit Bajram Kadrija uron 7 Marsin për të gjithë Arsimtarët, Pedagogët dhe Profesorët

Kryetari i Komunës së Vrapcishtit Bajram Kadrija uron 7 Marsin për të gjithë Arsimtarët, Pedagogët dhe Profesorët

Të nderur Arsimtarë,Pedagog dhe Profesor.

Në emrin tim dhe në emër të administratës Komunale urime 7 Marsi dita e mësuesit dhe dita e hapjes së shkollës së parë Shqipe në Korçë në vitin 1887.

Sot me respekt të madh i përkujtojmë mësuesit e kombit tanë që me dekada edukojnë dhe arsimojnë gjenerata të reja.

Mësuesi ynë kaloi dhe sfidoi shumë kohra të vështira për aritjen e misionit të shenjtë për ngritjen e brezave të reja.

Duke përkujtuar këte ditē të ndritur për kombin tonē, zotohemi se bashkë me ju,do të vazhdojmë përpjekjet tona për avancimin e arsimit në Komunën tonë./Radio Vala

Me respekt.

BAJRAM KADRIJA.

 735 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga Kryeministri Zaev dhe Zëvendëskryeministri Lika vizituan Tetovën

Tetovë, me 6 Qershor 2017 Delegacioni qeveritar në përbërje me Kryeministrin Zoran Zaev, zv.Kryeministrin Hazbi …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: