Breaking News
Home / Lajme / Konferencë për mbështetje të zanateve tradicionale dhe potencialit socialo-ekonomik

Konferencë për mbështetje të zanateve tradicionale dhe potencialit socialo-ekonomik

Shkup, 8 mars 2016 – Në kuadër të projektit për valorizim të zanateve tradicionale dhe potencialit socialo-ekonomik në Komunën e Çairit dhe Gjilanit, si pjesë e programit të Unionit Evropian për bashkëpunim ndërkufitar mes Republikës së Maqedonisë dhe Kosovës, Komuna e Çairit organizon “Konferencë për mbështetje të zanateve tradicionale dhe potencialit socialo-ekonomik në Komunën e Çairit dhe Gjilanit”.

Pritet që në këtë ngjarje fjalim të mbajnë kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti, kryetari i Komunës së Gjilanit Lufti Haziri, ministri i Ekonomisë Bekim Neziri, kryetari i shoqatës “Esnaf” Bejtulla Morina dhe Jaromir Leviçek nga delegacioni i Bashkimit Evropian në Shkup.

Në këtë konferencë, e cila do të mbahet në hotel “Bushi” (salla e konferencave) më fillim në orën 10:00, do të prezantohen potencialet dhe projektet rrjedhëse për zhvillimin e zanateve tradicionale në Çarshinë e Vjetër, si dhe përvojat e disa ndërmarjeve dhe ekspertëve të suksesshëm të kësaj fushe./Radio Vala

 772 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Kampioni i dyfishtë Zvicrës në Karate, Bejtush Fetija në emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim, emisioni i 27-të Bashkëbisedim me Bejtush Fetijan, Kampion i dyfishtë Zvicrës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: