Breaking News
Home / Maqedoni / Seminar për mbikëqyrjen e sëmundjeve të lidhura me ujin

Seminar për mbikëqyrjen e sëmundjeve të lidhura me ujin

Shkup, 9 mars 2016 – Në organizim të Institutit për Shëndet Publik të Republikës së Maqedonisë, ndërsa në bashkëpunim me Organizatën Botërore Shëndetësore dhe Ministrinë e Shëndetësisë sot dhe nesër në Shkup do të mbahet seminar për trajnimin e mbikëqyerjes së sëmundjeve që janë të lidhura me ujin. 

Qëllimi i këtij seminari është që të përkrahen përpjekjet e vendit që të përforcohet mbikëqyrja ndaj sëmundjeve që lidhen me ujin dhe të përmirësohen njohuritë dhe mjeshtritë e profesionistëve për akses efektiv për mbikëqyrje dhe detektim, investigim epidemiologjik dhe kontroll të epidemive me prejardhje nga uji. 

Seminarin do ta hapë drejtori i ISHPRM-së, Shaban Memeti, ndërsa do të marrin pjesë ekspertë të huaj dhe nga vendi./Radio Vala

512 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mogherini në Shkup: Dyert tona janë të hapura, ju keni çelësin

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, ka vizituar Shkupin …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: