Breaking News
Home / Maqedoni / Ministri britanik për Evropën për vizitë në Maqedoni

Ministri britanik për Evropën për vizitë në Maqedoni

Shkup, 16 mars 2016 – Ministri britanik për Evropë, Dejvid Lidington sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune në Maqedoni.

Gjatë vizitës, ministri Lidington do të ketë takime me zëvendëskryetarin e Qeverisë të obliguar për integrime evropiane, Fatmir Besimi, ministrin e Punëve të Jashtme Nikolla Poposki, me liderët e partive politike të VMRO-DPMNE-së, të LSDM-së, BDI-së dhe PDSH-së, dhe me personat e obliguar për çështje të lidhura me krizën e emigrimit, kumtoi Ambasada Britanike në Shkup.

Lidington sot do të marrë pjesë në forumin e shoqërisë civile në BE Infoqendrën në Shkup. Në këtë forum do të marrin pjesë përfaqësues të organizatave joqeveritare, akademikë, aktivistë dhe persona me ndikim nga onlajn bashkësia./Radio Vala 

 789 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sekretari amerikan: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë

Ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Wes Mitchell, ka deklaruar se SHBA është në mbështetje të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: