Breaking News
Home / Maqedoni / Shënimi i Ditës së dhuruesve të gjakut në Maqedoni

Shënimi i Ditës së dhuruesve të gjakut në Maqedoni

Shkup, 17 mars 2016 – Me disa aktivitete sot do të shënohet 17 Marsi – Dita e dhurimit të Gjakut në Republikën e Maqedonisë.

Në Qendrën tregtare të qytetit do të vendoset tenda promovuese ku vullnetarët nga Klubi i Kryqit të Kuq i Qytetit të Shkupit dhe “Klub 25” do të ndajnë fletushka dhe do të japin informata për dhurimin e gjakut, ndërsa persona mjekësorë nga Instituti për mjekësi transfuziologjike do të përcaktojnë grupin e gjakut të qytetarëve./Radio Vala

871 total views, 4 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mogherini në Shkup: Dyert tona janë të hapura, ju keni çelësin

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, ka vizituar Shkupin …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: