Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / 21 nxënës të mektebit të Xhamisë së Gradecit përfunduan Hatmen dhe pajisen me diploma

21 nxënës të mektebit të Xhamisë së Gradecit përfunduan Hatmen dhe pajisen me diploma

Sot në Xhaminë e fsh. Gradec në mënyrë solemne u mbajt program fetar me rastin e përfundimit të hatmes nga nxënësit e mektebit nën udhëheqjen e H. Taip ef. Ajetit -imam. Në këtë solemnitet morri pjesë një delegacion i Muftinisë së BFI – Gostivar i prirë nga Muftiu Hfz. Shaqir ef. Fetai, Prof. Sherif ef. Deari dhe Hfz. Jusuf ef. Xheladini -referentë në Muftini. Duanë e hatmeve e bëri Prof. Sherif ef. Deari, kurse fjalën e rastit e mbajti Muftiu Hfz. Shaqir ef. Fetai. Ky program u udhëhoq nga Hfz. Jusuf ef. Xheladini. Në fund u shpërndanë edhe diplomat për 21 nxënës, kurse imamëve, muezinit dhe këshillit të Xhamisë ua ndanë mirënjohje./Radio Vala

665 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Alumni-t e UEJL-së, yjet e suksesit në botë

Тë mërkurën (10 tetor) rektori i Universiteti të Evropës Juglindore (UEJL), Akad. Prof. Dr. Abdylmenaf …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: