Breaking News
Home / Lajme / Konferenca "Mundësitë dhe perspektivat për përforcim ekonomike të grave"

Konferenca "Mundësitë dhe perspektivat për përforcim ekonomike të grave"

Kërçovë, 18 mars 2016 – “Mundësitë dhe perspektivat për përforcim ekonomike të grave” është tema e konferencës përfundimtare për projektin “Përforcimi ekonomik i grave në dy komuna”, që do të mbahet sot në Kërçovë, në organizim të Ambasadës britanike në Shkup, Iniciativës qytetare të grave ANTIKO dhe Komunës së Kërçovës.

Qëllimi i konferencën është përmbledhja  e rezultateve të arritura, rritja e informimit dhe hapje e debatit mes palëve të prekura dhe partnerëve socialë për mundësi dhe perspektivat për zhvillim të sipërmarrësisë së grave në komunën e Kërçovës.

Në konferencë fjalim do të mbajë ambasadori i Britanisë në Maqedoni Çarls Garet dhe kryetari i komunës së Kërçovës Fatmir Dehari./Radio Vala 

 649 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: