Breaking News
Home / Komunat / Kryetari i Kërçovës, Dehari ka pritur në takim ambasadorin britanik Garret

Kryetari i Kërçovës, Dehari ka pritur në takim ambasadorin britanik Garret

Sot në ambientet e komunës pata kënaqësinë të kemë mysafir Shkelqesinë e tij Ambasadorin e Britanisë së Madhe z.Charles Edmund Garrett, të cilin e njoftova për aktivitetet komunale në të gjitha sferat, zhvillimin ekonomik lokal dhe situatën e përgjithshme në vend. Në takim, gjithashtu diskutuam për problemet me të cilat ballafaqohem edhe për nismat e reja të cilat i kemi planifikuar për periudhën e ardhshme.

Në fund të takimit i dhurova pllakatë mirënjohje ambasadorit për kontributin e tij që jep në jetën politiko-shoqërore nëqytetin tonë, duke e falenderuar për prezencën e tij në Kërçovë.

 732 total views,  5 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga Kryeministri Zaev dhe Zëvendëskryeministri Lika vizituan Tetovën

Tetovë, me 6 Qershor 2017 Delegacioni qeveritar në përbërje me Kryeministrin Zoran Zaev, zv.Kryeministrin Hazbi …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: