Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / Filloi rregullimi hortikulturor i parkut të qytetit. Do të vendoset edhe sistemi i vaditjes

Filloi rregullimi hortikulturor i parkut të qytetit. Do të vendoset edhe sistemi i vaditjes

Rregullimi hortikulturor i hapësirave të gjelbra vazhdon të mbetet prioritet për udhëheqjen e Komunës së Gostivarit.

Në bashkëpunim me Ndërmarrjen Publike “Parkingje dhe Gjelbërim”, dhe Ndërmarrjen Publike “Komunalec”, Komuna e Gostivarit ka filluar realizimin e  aksionit për rregullimin e sipërfaqes së parkut të madhe të qytetit.

Fillimi i punimeve u ndoq nga afër nga shefi i kabinetit të kryetarit të Komunës, Bashkim Hasani, si dhe drejtorët e ndërmarrjeve Memetali Emro dhe Mumedali Xhaferi. 

Me këtë rast, përveç nivelizimit të sipërfaqes me truall plotësues, do të vendoset sistemi i vaditjes, do të bëhen gjelbërimi i hapësirës, dhe do të vendosen qarkore me brendi të dekoruara me lule.

Vlera e investimit është 1.5 milion denarë dhe pritet që punimet të rrumbullakohen brenda muajit mars.

 

 838 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Alumni-t e UEJL-së, yjet e suksesit në botë

Тë mërkurën (10 tetor) rektori i Universiteti të Evropës Juglindore (UEJL), Akad. Prof. Dr. Abdylmenaf …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: