Breaking News
Home / Lajme nga Zvicra / Gafurr Sherbeti zgjidhet kryetar i ri i Shoqatës Kulturore “Kërçova” në Zvicër

Gafurr Sherbeti zgjidhet kryetar i ri i Shoqatës Kulturore “Kërçova” në Zvicër

Aarburg, me 23 Mars 2016

Ditë më parë, Shoqata Kulturore Kërçova në Zvicër ka zgjedhur kryesinë e re. Në takimin e parë të mbajtur në Aarburg, janë ndarë detyrat dhe përgjegjësitë për katër vitet e ardhshme, transmeton Radio Vala.

“Anëtarë kryesie janë: Dr.Florim Cuculli, Naim Limani, Muhamed Sejdini, Arbnora Mehmedi, Mazllome Sherbeti, Naser Limani dhe Shukri Sadiku. Kryesia e ngushtë: Kryetar, Dr.Gafurr Sherbeti, nënkryetar/e, Dr.Florije Jusufi dhe Ali Kadriu, sekretar : Resul Mehmedi, arkëtar, Dashmir Selimi. Poashtu kryesia vazhdoi më tutje rreth aktivitetit të ardhshëm të shoqatës dhe njëkohësisht i falënderon të gjithë anëtarët që ua dhanë besimin”, njofton kryetari i ri i Shoqatës Kulturore “Kërçova”, Gafurr Sherbeti.

Ndryshe, Sh.K “Kërçova”, është njëra prej shoqatave më aktive shqiptare në Zvicër.

/Radio Vala

1,616 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sporti Shqiptar në Zvicër në TV Syri, ekskluzivisht flasin Egzon Maliqaj dhe Shefat Isufi

Grenchen, me 30 Dhjetor 2019 Në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër që çdo të hënë …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: