Breaking News
Home / Lajme / Ministri Izairi dhe rektori i UEJL-së do të nënshkruajnë marrëveshje për financimin e projekteve

Ministri Izairi dhe rektori i UEJL-së do të nënshkruajnë marrëveshje për financimin e projekteve

Tetovë, 23 mars 2016 – Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Nurhan Izairi dhe rektori i Universitetit të Evropës Juglindore Zamir Dika sot do të nënshkruajnë marrëveshje për financimin e projekteve: “Konfirmim i potencialit real për realizimin e masave për përmirësimin e cilësisë së ajrit në komunat Kërçovë dhe Kavadar” dhe “Zbatimin e metodologjisë dhe aktiviteteve operative gjatë procesit për realizimin e iniciativës për shpalljen e Malit Sharr për park nacional”.

Në kuadër të ngjarjes do të mbahet edhe tryezë e rrumbullakët në temë “Matja e cilësisë së ajrit” dhe prezantimi i projektit për valorizim të vlerave dhe shpalljes së Malit Sharr për park nacional.

Është paralajmëruar prania e kryetarëve të komunave të Tetovës dhe të Kavadarit, Tetuta Arifi dhe Aleksandar Panov./Radio Vala 

 1,355 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel, Sporti Shqiptar në Zvicër 25

Sporti Shqiptar në Zvicër, bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel Autor …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: