Breaking News
Home / Lajme / Ambasadorja e BH në Maqedoni znj.Lepa Babiç realizoi takim me Ministrin e Drejtësisë z.Adnan Jashari

Ambasadorja e BH në Maqedoni znj.Lepa Babiç realizoi takim me Ministrin e Drejtësisë z.Adnan Jashari

Shkup, 24 Mars 2016 –  Ambasadorja e Bosnjës dhe Hercegovinës në Maqedoni znj.Lepa Babiç realizoi sot takim protokolar me Ministrin e Drejtësisë z.Adnan Jashari.

Ministri i Drejtësisë z.Adnan Jashari në fillim të takimit e njoftoi znj.Lepa Babiç për të gjitha aktivitetet e realizuara së fundmi në këtë dikaster dhe njëkohësisht e informoi ambasadoren për punët dhe detyrat që e presin ministrinë e drejtësisë në të ardhmen.

Ambasadorja znj.Lepa Babiç, gjatë kësaj vizite shprehu interesimin e saj të njihet nga afër me projektet e realizuara në kuadër të ministrisë, si dhe të shkëmbejnë mendime rreth sfidave dhe problematikave aktuale me të cilat përballet Republika e Maqedonisë. Gjithashtu znj.Babiç, shprehu gatishmërinë e vendit të saj për të vazhduar bashkëpunimin me të gjitha institucionet, nën kompetencë të ministrisë së drejtësisë duke ofruar shkëmbimin e përvojave në këto institucione.

Ministri z.Jashari falenderoi ambasadoren znj.Babiç për vizitën e saj në ministrinë e drejtësisë, duke shprehur gjithashtu gatishmërinë e tij dhe të institucionit që ai udhëheq, që bashkëpunimi në mes të dy vendeve të jet konstruktiv edhe në të ardhmen, ashtu siç ka qenë deri tani./Radio Vala

 767 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: