Breaking News
Home / Lajme / Audi ndërpret prodhimin e veturave në Bruksel shkaku i sulmeve terroriste

Audi ndërpret prodhimin e veturave në Bruksel shkaku i sulmeve terroriste

Bruksel, 24 mars 2016 – Gjiganti automobilistik, Audi, ka ndërprerë përkohësisht prodhimin e modelit A1 në fabrikën e kompanisë në Bruksel, pas sulmeve terroriste që ndodhën në mëngjesin e së martës.

Tre shpërthimet në kryeqytetin e Belgjikës ka ndikuar që Audi të ndërpresë përkohësisht funksionimin në Bruksel.

Kompania ka njoftuar të gjithë punëtorët që të qëndrojnë në shtëpi për shkak të rrezikut nga sulmet.

Aty punojnë rreth 2.500 punëtorë dhe pritej që të krijoheshin rreth 250 njësi të modelit A1.

Në këtë fabrikë pritet prodhimi edhe i modelit elektrik e-tron që do të vijë në vitin 2018./Radio Vala 

 936 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: