Breaking News
Home / Lajme nga Zvicra / FC Iliria në Zvicër plasohet në finalen e Kupës së Solothurnit

FC Iliria në Zvicër plasohet në finalen e Kupës së Solothurnit

Solothurn, me 23 mars 2016

Ekipi shqiptar FC Iliria nga Solothurni i Zvicrës është plasuar në finalen Solothurner Cup. FC Iliria e ka mposhtu ekipin e FC Kestenholz me rezultat 1:2. 

“Ne jemi në finale të Kupës me 05.05.2016 në Solothurn. Dje ne Kestenholz në një atmosferë festive shqiponjat e Solothurnit fituan me merite 2:1, përballë një kundërshtari modest por të motivuar. Kjo ndeshje nuk ishte aq e lehtë siç dukej në letër. Ekipi ëndërronte për këtë finale dhe me seriozitet e angazhim total ky objektiv u arrit. Falënderojmë tifozët e shumtë që na përkrahen gjatë gjithë lojës. HOPP FCI”, thuhet në njoftimin e FC Ilirisë. Golat për FC Ilirinë i kanë shënuar Mërgim Sadriji në minutën e 60 dhe Nazim Elezi në minutën e 77.

FC Iliria në finalen e 5 majit do të përballët me fituesin nga ndeshja SC Fulenbach – FC Mümliswil. 

K.S /Radio Vala

997 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sporti Shqiptar në Zvicër në TV Syri, ekskluzivisht flasin Egzon Maliqaj dhe Shefat Isufi

Grenchen, me 30 Dhjetor 2019 Në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër që çdo të hënë …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: