Breaking News
Home / Lajme / Izairi për vizitë në Shtip dhe Probishtip

Izairi për vizitë në Shtip dhe Probishtip

Shtip, 24 mars 2016 – Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Nurhan Izairi dhe rektori i Universitetit “Goce Dellçev”, Bllazho Boev sot do të nënshkruajnë marrëveshje për financimin e projekteve “Ekspozimi personal ndaj thërrimeve të ngurta respirabile të popullatës urbane në Shkup dhe Tetovë” dhe “Monitorimi dhe hartimi i nivelit të zhurmës në mjedise urbane”.

Në Probishtip, ministri Izairi dhe kryetari i komunës, Toni Tonevski do të nënshkruajnë marrëveshje për financimin e furnizimit me ujë në fshatin Rudarja turke dhe sendërtimin e sistemit për furnizim me ujë në fshatin Kundinë./Radio Vala

1,272 total views, 6 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Amir Shafi, trajneri i FC Wil U20 në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër 8

Grencehn, me 3 Shkurt 2020 Në emisionin e 8-të të Sportit Shqiptar në Zvicër të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: