Breaking News
Home / Lajme / Shi, bubullima dhe erë për festat paraprake

Shi, bubullima dhe erë për festat paraprake

Shkup, me 27 Prill 2016
Për festat e Pashkëve dhe të majit rajoni i Maqedonisë pritet të jetë nën ndikimin e masave të lagështa dhe të paqëndrueshme nga Mesdheu. Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të përkohshme të shiut dhe në disa vende të shoqëruar nga bubullima dhe me erë të përforcuar. Lokalisht priten reshje të bujshme.
Siç informon Drejtoria për Punë Hidrometerologjike, moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla dhe me erë të dobët në mesatare nga drejtimi jugor dhe jugperëndimor, e cila në pjesët perëndimore kohë pas kohe do të përforcohet. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 15 deri në 23 gradë. UV indeksi do të ketë vlerën shtatë.
Të premten dhe të shtunën në Maqedoni do të ketë rritje të vranësirave dhe reshjeve lokale të shiut, ndërsa në vend edhe me paraqitjen e bubullimave./Radio Vala

784 total views, 2 views today

About RV2

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër (6) të ftuar drejtuesit e UKSHFZ-së

Kryetari dhe Nënkryetari i Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Feti Demoli dhe …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: