Breaking News
Home / Arsim / Kryetari i komunës së Vrapçishtit, Kadrija ndau 24 vendime pune në shkollat fillore dhe të mesme

Kryetari i komunës së Vrapçishtit, Kadrija ndau 24 vendime pune në shkollat fillore dhe të mesme

Vrapçisht, me 29 Prill 2016

Kryetari i komunës së Vrapcishtit, Bajram Kadrija, ka ndarë vendime pune për 24 punëtorë të të shkollave fillore dhe të mesme, transmeton Radio Vala.

“Bëhet fjalë për vendime të përhershme pune në mësim lëndor dhe klasor, si dhe 3 punëtorë teknik. Vendimet u ndanë për shkollat e vendbanimeve: Gradec, Negotinë, Dobërdoll, Vrapcisht dhe në Shkollën e Mesme Negotinë. Të punësuarve Ju uroi shëndet dhe cilësi në punë.
”, thekson kryetari i komunës së Vrapçishtit, Bajram Kadrija.

Deri më tani janë ndarë 157 vendime nga kryetari Kadrija, për të gjithë shkollat e komunës së Vrapçishtit.

K.S /Radio Vala

29_04_2016_vedime_pune_arsimtareve_vrapcisht (1) 29_04_2016_vedime_pune_arsimtareve_vrapcisht (2) 29_04_2016_vedime_pune_arsimtareve_vrapcisht (3) 29_04_2016_vedime_pune_arsimtareve_vrapcisht (4)

1,073 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: