Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / Pensionohet Isen Fejzullai, një prej administratorëve të parë shqiptarë i punësuar në komunën e Gostivarit

Pensionohet Isen Fejzullai, një prej administratorëve të parë shqiptarë i punësuar në komunën e Gostivarit

Gostivar, me 29 Prill 2016

Me një ceremoni të organizuar vullnetarisht nga ana e administratës komunale, është përcjellë në pension një nga administratorët e parë shqiptarë i punësuar në Komunën e Gostivarit, Isen Fejzullai nga fshati Turçan i Madh.

Administrata komunale me në krye kryetarin Nevzat Bejta, kolegut të tyre i kishin përgatitur edhe një dhuratë simbolike.

“I nderuari dhe i respektuari, Isen Fejzullai me ditën e sotme përmbyll marrëdhënien e punës në administratën e Komunës së Gostivarit, dhe nga nesër do të shijon ditën e pensionit.
Dëshiroj të shpreh një respekt të veçantë për të punësuarit e Komunës së ishin menduar të organizojnë këtë takim përshëndetës me kolegun e tyre i cili nga sot do të llogaritet veteran i administratës komunale. Shfrytëzova rastin që Isen Fejzullait t’i dëshiroj suksese, fat dhe shëndet për të gëzuar ditën e pensionit, me dëshirën që çdonjëri nga ne t’i përjeton këto ditë në jetën e vete. Punonjësit e Komunës ishin kujdesur që me mjete financiare të grumbulluara në nder dhe respekt të kolegut të tyre t’i blejnë një dhuratë simbolike si kujtim nga puna në Komunë. Unë kisha fat që në emër të tyre axhës, Isen Fejzullai të iu dhuroj këtë dhuratë”, thekson kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta.

K.S /Radio Vala

29_04_2016_isen_fejzullai (1) 29_04_2016_isen_fejzullai (2) 29_04_2016_isen_fejzullai (3) 29_04_2016_isen_fejzullai (4) 29_04_2016_isen_fejzullai (5)

1,490 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: