Breaking News
Home / Lajme / Muftiu i BFI-së së Gostivarit, Shaqir Fetahu në St.Gallen takon kryetarin e FRM-së, Ahmed Mehmedi

Muftiu i BFI-së së Gostivarit, Shaqir Fetahu në St.Gallen takon kryetarin e FRM-së, Ahmed Mehmedi

St.Gallen, me 30 Prill 2016

Gjatë qëndrimit në Zvicër, Muftiu i Bashkësisë Fetare Islame të Gostivarit, Shaqir Fetahu ka takuar drejtorin e përgjithshëm të Forumit i të Rinjve Musliman, Mr. Ahmed Mehmedi, kryetarin Mustafa Saliu dhe imamit te xhamise El-Hidaje, Mehas ef. Alija.

“Ishte kënaqësi të kem mysafir profesorin tim të parë në akaid, profesorin e shquar dhe myftiun e dalluar të Bashkësisë Islame të Maqedonisë, myftiun e Gostivarit Hafiz Shaqir ef. Fetahu.” Shenon Mr. Amet Memedi ne profilin e tij ne facebook.

K.S /Radio Vala

30_04_2016_bfi_gv_frm (1) 30_04_2016_bfi_gv_frm (2)

861 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër (6) të ftuar drejtuesit e UKSHFZ-së

Kryetari dhe Nënkryetari i Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Feti Demoli dhe …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: