Breaking News
Home / Lajme / Ambasada e Shqipërisë në Zvicër përshëndet propozimin e KE-së për udhëtimin pa viza të qytetarëve të Kosovës

Ambasada e Shqipërisë në Zvicër përshëndet propozimin e KE-së për udhëtimin pa viza të qytetarëve të Kosovës

Bernë, me 4 Maj 2016

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Zvicër, ka përshëndetur propozimin e Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën.

“Ambasada përshëndet propozimin e Komisionit Evropian për udhëtimin pa viza të qytetarëve të Kosovës në zonën Schengen, si një hap të rëndësishëm në lehtësimin e kontakteve dhe forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Liberalizimi i vizave shënon progres në procesin e integrimit evropian të Kosovës dhe e bën të prekshme perspektivën evropiane për qytetarët kosovarë”, thuhet mesazhin e ambasadës shqiptare në Bernë.

K.S /Radio Vala

871 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër, i ftuar Ish karateisti i përfaqësuese së Zvicrës, Shqiprim Salihu

Grenchen SO, me 13 Janar 2019 Ish karateisti i përfaqësueses së Zvicrës, Shqiprim Salihu, ishte …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: