Breaking News
Home / Lajme / Klubi shqiptar FC Iliria të enjten luan në finalen e Kupës së Solothurn-it në Zvicër (Video)

Klubi shqiptar FC Iliria të enjten luan në finalen e Kupës së Solothurn-it në Zvicër (Video)

Solothurn, me 4 Maj

Të enjten në stadiumin e Solothurnit, do të zhvillohet Kupa e Solothurnit në futboll, ku në finale do të luaje ekipi shqiptar FC Iliria dhe FC Fulenbach.

“Ne deshëm në finale, ne jemi ne finale, ne marrim Kupën. Të gjithë të veshur Kuq e Zi në stadium. .Luj Kuq e Zi…Vishu Kuq e Zi…këndo Kuq e Zi…festo Kuq e Zi. HOPP FCI! …Kupa është e jona”, është mesazhi i FC Ilirisë.

Finalja e Kupës së Solothurnit midis FC Ilirisë dhe Fulenbach-it do të zhvillohet me 5 Maj 2016, me fillim në ora 17:00 në stadiumin e Solothurnit.

K.S /Radio Vala

789 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër, i ftuar Ish karateisti i përfaqësuese së Zvicrës, Shqiprim Salihu

Grenchen SO, me 13 Janar 2019 Ish karateisti i përfaqësueses së Zvicrës, Shqiprim Salihu, ishte …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: