Breaking News
Home / Komunat / Mexhiti dhe Osmani, vendosën kurorë lule në monumentin e ri të Azem Hajdarit në Tiranë

Mexhiti dhe Osmani, vendosën kurorë lule në monumentin e ri të Azem Hajdarit në Tiranë

Tiranë, 05 Maj 2016

Me ftesë të familjes së Azem Hajdarit, nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti dhe anëtari i Kryesisë Qëndrore të BDI-së Bujar Osmani, sot më 5 Maj, vendosën kurorë lule në monumentin e ri në Tiranë, monument ky i ngritur për nder të simbolit të demokracisë dhe pluralizmit në Shqipëri, Azem Hajdarit.
Në kuadër të kësaj ceremonie përkujtimore, delegacioni i BDI-së gjithashtu realizoi takim në selinë e Partisë Demokratike me kryetarin Lulzim Basha, si dhe u organizua një pritje e ngrohtë dhe miqësore nga familja e Azem Hajdarit ne shtëpinë e tyre. /Radio Vala

922 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër, i ftuar Ish karateisti i përfaqësuese së Zvicrës, Shqiprim Salihu

Grenchen SO, me 13 Janar 2019 Ish karateisti i përfaqësueses së Zvicrës, Shqiprim Salihu, ishte …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: