Breaking News
Home / Lajme / Nuhiu: Mbi 2000 policët shqiptarë në MPB së bashkë të gjithë të angazhohemi për respektimin e vlerave kombëtare

Nuhiu: Mbi 2000 policët shqiptarë në MPB së bashkë të gjithë të angazhohemi për respektimin e vlerave kombëtare

Shkup, me 5 Maj 2016

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu me rastin e 5 Majit, Ditës së Dëshmorëve kërkon angazhim të fuqishëm për respektim të vlerave kombëtare.

“Respekte dhe përkulje për njerëzit e sakrificës kombëtare! Gjaku i derdhur për liri i dëshmorëve të kombit dhe vullneti i fortë i familarëve të tyre është motivi ynë për të punuar fuqishëm për nderin e kombit dhe dinjitetin njerëzor! Mbi 2000 policët shqiptarë në strukturat heterogjene në Ministrinë për punë të brendshme së bashkë të gjithë, të angazhohemi fuqishëm për respektimin e vlerave kombëtare, standardeve thelbësore, barazinë dhe mosdiskriminimin nga cila do bazë qoftë! Lavdi për dëshmorët e kombit”, thotë Nuhiu.

/Radio Vala

891 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër (6) të ftuar drejtuesit e UKSHFZ-së

Kryetari dhe Nënkryetari i Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Feti Demoli dhe …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: