Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / Gostivari qyteti i Luleve

Gostivari qyteti i Luleve

Gostivar, 11 Maj 2016

Rregullimi hortikulturor i hapësirave të gjelbra publike mbetet prioritet për udhëheqjen e Komunës së Gostivarit.
Rregullohet parku i madh i qytetit, u rregullua hapësira tek shëtitorja rreth lumit Vardar, ishujt në bulevardet e qytetit, si dhe shumë pjesë të tjera të qytetit.
Sot, filloi mbjellja e luleve tek hapësirat para objektit të Komunës, kurse do të vazhdohet edhe në pjesë të tjera të qytetit, siç janë rrethrrotullimet në komunikacion.
Gostivari e mban epitetin e qyteti të dritave, sepse ndriçimi publik është rregulluar mrekullueshëm në qytet, prej tani do ta mbanë epitetin edhe qyteti i luleve dhe gjelbërimeve./Radio Vala

1,486 total views, 2 views today

About RV2

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër, i ftuar Ish karateisti i përfaqësuese së Zvicrës, Shqiprim Salihu

Grenchen SO, me 13 Janar 2019 Ish karateisti i përfaqësueses së Zvicrës, Shqiprim Salihu, ishte …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: