Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / Parku i qytetit në Gostivar një oazë e vërtetë

Parku i qytetit në Gostivar një oazë e vërtetë

Gostivar, 12 Maj 2016
Vazhdojnë punimet për rregullimin hortikulturor të parkut të madh të qytetit.
Investimeve të Komunës së Gostivarit u bashkëngjiten edhe donatorë privat. Është një firmë e një mërgimtari nga Raveni i Gostivarit i cili është rikthyer nga Amerika dhe ushtron profesionin në vendlindje.
Kjo kompani vullnetarisht dhe falas ndërton dy oaza zbukuruese me punime prej guri dhe të sjella nga Amerika.
Të shtunën në ora 11:00 do të bëjmë promovimin, do të falënderoi publikisht pronarin e kompanisë emrin e të cilës do ta bëj publike në promovim, dhe do të paralajmëroj investime të reja nga fusha hortikultrore në qytetin e Gostivarit./Radio Vala

3,713 total views, 1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: