Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / Në Gostivar u promovua libri i Xha Brankos “Reka e Epërme dhe fshati Kiçincë”

Në Gostivar u promovua libri i Xha Brankos “Reka e Epërme dhe fshati Kiçincë”

Gostivar, me 10 Shtator 2016

Sot, në hapësirat e komunës së Gostivarit u promovua libri “Reka e Epërme dhe fshati Kiçinicë” e autorit Branko Manajllovski, personalitet mjaft i njohur i  promovimit të vlerave të shqiptarëve ortodoks të Rekës dhe më gjerë.

“Kthimi në identitet i shqiptarëve ortodoks paraqet një proces mjaft të rëndësishëm të forcimit të besimit mes bashkësive etnike në Maqedoni”, thekson Zëvendëskryeministri i Qeveriësë së Maqedonisë, Festim Halili.

Në këtë eveniment ka marr pjesë edhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, së bashku me shumë funksionarë të tjerë.

Fjalim përshëndetës ka pasur edhe kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta.

/Radio Vala
10_09_2016_libri_xha_210_09_2016_libri_xha_3


10_09_2016_libri_xha_1

 3,224 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel, Sporti Shqiptar në Zvicër 25

Sporti Shqiptar në Zvicër, bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel Autor …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: