Breaking News
Home / Komunat / Kryetari i komunës së Vrapçishtit, Kadrija: Uroj që të festojmë shumë festa bashkë

Kryetari i komunës së Vrapçishtit, Kadrija: Uroj që të festojmë shumë festa bashkë

Vrapçisht, me 12 Shtator 2016

TË NDERUAR QYTETAR,
Me rastin e festës së Kurban Bajramit,pranoni urimet më të sinqerta në emrin tim dhe në emër të administratës së Komunës së Vrapçishtit .
Kjo festë e cila karakterizon sakrificën dhe durimin është mundësia që të gjithë bashkë të reflektojmë humanitet,tolerancë,mirkuptim dhe virtytet e moralit të pastër njerzor.
Kurban Bajrami na sjell në mendje dashurinë e Krijuesit ndaj njerëzve,solidaritetin dhe shpresën për ditë më të mira.
Padyshim karakteristikë e kësaj feste është edhe Haxhi,andaj të gjithë besimtarëve që këta ditë qëndrojnë në vendet e shenjta për të kryer Haxhin,uroj që tu pranohen lutjet dhe adhurimet që bëjnë ndaj zotit.
Duke ju dëshiruar begati,mirqenje dhe shëndet,uroj që të festojmë shumë festa bashkë.
Me respekt:
BAJRAM KADRIJA
Kryetar i Komunës së Vrapçishtit

 3,118 total views,  1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Kampioni i dyfishtë Zvicrës në Karate, Bejtush Fetija në emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim, emisioni i 27-të Bashkëbisedim me Bejtush Fetijan, Kampion i dyfishtë Zvicrës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: