Breaking News
Home / Lajme / Për votim jashtë vendit deri më tani janë paraqitur 5.500 persona

Për votim jashtë vendit deri më tani janë paraqitur 5.500 persona

Shkup, 2 nëntor 2016
Deri te Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) deri në orën 14:00 sot për votim jashtë vendit janë paraqitur 5.500 shtetas të Republikës së Maqedonisë. Komisioni ka pranuar 4.876 paraqitje, 118 janë refuzuar, përderisa 556 janë në fazë të përpunimit.
Përmes ueb-aplikacionit të vendosur në KSHZ për kontroll dhe paraqitje të personave me regjistrime kontestuese në Listën zgjedhore, janë parashtruar gjithsej 114 paraqitje, nga të cilët 111 janë pranuar derisa tre janë në përpunim.
Kontrolli publik në Listën zgjedhore dhe paraqitja për votim në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në përfaqësitë diplomatike kosullore jashtë vendit dhe në mënyrë elektronike përfundon më 11 nëntor. /Radio Vala

3,054 total views, 5 views today

About RV2

Check Also

Dardan Maksutaj shqiptari i parë që shpallet dy herë Kampion i Zvicrës në Futsal

Bernë, me 23 Mars 2019 Futbollisti Dardan Maksutaj, është shqiptari i parë që dy herë, …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: