Breaking News
Home / Lajme / Xhevdet Spahiu në takim për sensibilizim dhe mobilizim të mërgatës në Bazel të Zvicrës

Xhevdet Spahiu në takim për sensibilizim dhe mobilizim të mërgatës në Bazel të Zvicrës

Bazel, me 6 Nëntor 2016

Takimin e radhës kandidati për Deputet në Zonën e Diasporës, Xhevdet Spahiu e ka realizuar në Bazel të Zvicrës.

“Kësaj radhe mërgata shqiptar në mënyrë masovike po na përkrahë gjithëkund ku shkojmë.
Këto takime janë takime për sensibilizim dhe mobilizim sa më të madh të mërgatës shqiptare që të regjistrohen si votues aktiv në diasporë”, thotë kandidati për deputet nga radhët e BDI-së për Zonën e Diasporës, Xhevdet Spahiu.

Ai thekson se ky regjistrim kësaj radhë është në mënyrë shumë të lehtësuar, mjafton duke plotësuar një formular online në adresën. www.sec.mk.

K.Selimi /Radio Vala

 1,863 total views,  1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel, Sporti Shqiptar në Zvicër 25

Sporti Shqiptar në Zvicër, bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel Autor …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: