Breaking News
Home / Lajme / Kardiologu i mirënjohur shqiptar në Zvicër, Omer Xhemaili i jep përkrahje Xhevdet Spahiut, Kandidatit për Deputet në Diasporë

Kardiologu i mirënjohur shqiptar në Zvicër, Omer Xhemaili i jep përkrahje Xhevdet Spahiut, Kandidatit për Deputet në Diasporë

Bernë, me 7 Nëntor 2016

Omer Xhemali, mjeku i njohur i kirurgjisë së zemrës në Zvicër i jep përkrahje të kauzës kombëtare me gatishmërinë dhe përkrahjen ofruar Kandidatit për Deputet në Diasporë, Xhevdet Spahiu.

“Në takimin e zhvilluar sot me kardiologun e njohur tetovarë dr. Omer Xhemali biseduam për vazhdën e fushatës tonë parazgjedhore konkretisht për mobilizimin e Diasporës shqiptare, për regjistrim dhe për angazhim sa të madh të çdo mërgimtari për sensibilizim në çdo shtëpi dhe familje mërgimtare. Me mjekun ndamë të njëjtin mendim që këtë radhë Diaspora do ketë zërin e sajë në Parlamentin e Maqedonisë. Përkrahja dhe mbështetja e kardiologut Omer Xhemali është një ndihmë e madhe e imja për këtë fushatë. Falënderoj për gatishmërinë në përkrahje të kësaj iniciative”, thotë Xhevdet Spahiu, Kandidat i BDI-së për Deputet në Zonën e Diasporës.

K.Selimi /Radio Vala

1,522 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: