Breaking News
Home / Lajme / Apeli i fundit në momentin Vendimtar të Mërgimtarëve

Apeli i fundit në momentin Vendimtar të Mërgimtarëve

Apeli i fundit në momentin Vendimtar të Mërgimtarëve

Të nderuar Mërgimtar,

Sot është Dita Jonë vendimtare për të bërë hapin Historik.

Nëse nuk e shfrytëzojmë edhe këtë ditë për tu regjistruar për të Votuar me 10 Dhjetor, atëherë nesër nuk do ta kemi këtë mundësi.

Deri në mesnatë ka edhe shumë orë, veç nëse i shfrytëzojmë, e ndërsa janë shumë pak nëse nuk përpiqemi dhe mobilizohemi.

Jemi në çastin e fundit që gjithsecili prej nesh që jeton në Mërgim ta bëje hapin e parë për ta zgjedhur përfaqësuesin e Diasporës për në Kuvendin e Maqedonisë.

Ne jemi shumica në mërgatë, por kjo shumicë duhet të dëshmohet edhe me Regjistrime, të jemi dhjetëra mijëra në listën zgjedhore.

Jemi qindra mijë në mbarë botën, së paku të regjistrohemi dhjetëra mijë dhe fitorja do të jetë e shqiptarëve.

z. Xhevdet Spahiut dhe z. Nderim Ibraimit u nevojitet mbështetja Jonë!

Shtypni në lidhjen e mëposhtme dhe bëjeni regjistrimin: https://dijaspora.sec.mk/

Bernë, me 11 Nëntor 2016

Kasam Selimi

RadioVala

1,352 total views, 1 views today

About RV2

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: