Breaking News
Home / Lajme / Kandidatët e BDI-së në NJZ 6 e filluan fushatën zgjedhore

Kandidatët e BDI-së në NJZ 6 e filluan fushatën zgjedhore

Tetovë, 21 Nëntoir 2016
Kandidatët e Bashkimit Demokratik për Integrim për deputetë të Njesisë së gjashtë zgjedhore, sot zyrtarisht filluan fushatën elektorale, ku vizituan Zonën e lirë ekonomike në Tetovë, me ç’rast realizuan takim me udhëheqësit e kompanisë investuese NORMAK Investment GROUP.
Kandidati për deputet në këtë njësi zgjedhore Talat Xhaferi theksoi se barazia ekonomike, ndarja e barabartë e resurseve do jenë dy shtyllat në të cilat do mbështetet paltforma e BDI-së në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahet më 11 dhjetor.
“Jo rastësisht vizita jonë fillon pikërisht nga sektori i biznesit privat, gjegjesisht nga Zona e lire ekonomike e Tetovës. Kjo zonë në afat rekord arriti të periftojë dy gjigand investues në makro biznesin privat. Ne si deputet të ardhshëm të Parlamentit të Maqedonisë, me këtë vizitë shprehim garancën tonë për çdo ndihmë dhe mbështetje të investuesëve të huaj dhe të brendshëm”, theksoi Talat Xhaferi. /Radio Vala

907 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: