Home / Lajme / RADIOVALA: FALENDËRIM për drejtuesit e Festivalit të Filmit SWIKOS

RADIOVALA: FALENDËRIM për drejtuesit e Festivalit të Filmit SWIKOS

Bernë, me 22 Nëntor 2016

Buzëqeshje FALENDERIMI për drejtuesit e Festivalit të Filmit të shkurtër SWIKOS

Buzëqeshja ime është Falënderim dhe Mirënjohje për Ideatorin dhe Themeluesin e një prej festivaleve më të mira në të Filmit të shkurtër në mbarë hapësirat shqiptare, në Zvicër dhe Evropë, SWIKOS, shokun tim Florim Brajshori.

Për dy ditë sa ndoqa SWIKOS, Edicionin e 10-të Jubilar në Bazel, drejtori i Festivalit, Florim Brajshori, Menaxheri i Marketingut, Shqipran Gashi, Anna Fersztand, Producentia e Festivalit, Aktori Eshref Durimishi, Regjisori Michael Flume, por edhe i gjithë ekipi tjetër i SWIKOS, me nderuan tej mase mua si gazetar i Dritares Informative www.radiovala.com.

Respektin ua kthefsha me respekt, qofshi të nderuar.

Ju faleminderit gjithashtu që ma ofruat mundësinë që me RADIO VALËN të jemi në mesin e mediave sponsor të SWIKOS, Edicionit Jubilar.

Ju uroj shumë suksese!

Të nderuarit e mi, Florim, Shqipran, Eshref, Jeni krenaria e Kombit Shqiptar, kam fat dhe nder që Ju njohë.

Faleminderit!

Kasam Selimi
RadioVala

Bernë, me 21 Nëntor 2016

22_11_2016_radiovala_swikos-4 22_11_2016_radiovala_swikos-3 22_11_2016_radiovala_swikos-2 22_11_2016_radiovala_swikos-1 22_11_2016_radiovala_swikos-1

519 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta në Forinë paralajmëroi projektet kapitale (Video)

Gostivar, me 10 tetor – 2017 Forina ishte vatra e radhës e Kryetarit të Komunës …

Lini një Përgjigje