Breaking News
Home / Lajme / Revista zvicerane “Luxe”, shpall arkitektin Bujar Nrecaj “Burrin e Vitit”

Revista zvicerane “Luxe”, shpall arkitektin Bujar Nrecaj “Burrin e Vitit”

Cyrih, 29 Nëntor 2016
Revista zvicerane “Luxe” ka shpallur njerëzit më të sukseshëm të vitit, në mesin e të cilëve një vlerësim ka shkuar edhe për arkitektin shqiptar Bujar Nrecaj, i cili është shpallur “Burri i Vitit”, për kategorinë e arkitekturës dhe dizajnit, shkruan KultPlus.
Në këtë vlerësim janë nderuar edhe tre meshkuj të tjerë, të cilët janë mjaft me ndikim në Zvicër, kurse vlerësimi për Nrecajn, sipas përshkrimit të ndarjes së kësaj mirënjiohje, merr bazë sidomos nominimin e Nrecajt për cmimin prestigjioz të arkitekturës “Aga Khan Award for Architecture 2016”, për projektin e tij “Bunateka”. /Radio Vala

4,048 total views, 1 views today

About RV2

Check Also

FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

Solothurn, me 27 Mars 2019 Ka mjaftuar një gol për FC Ilirinë për t’u kualifikuar …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: