Breaking News
Home / Lajme / Stafi i AA Vision e përkrah kandidaturën e Branko Manojlovskit për deputet në Parlamentin e Maqedonisë (Video)

Stafi i AA Vision e përkrah kandidaturën e Branko Manojlovskit për deputet në Parlamentin e Maqedonisë (Video)

Shkup, me 7 Dhjetor 2016

Derisa në Maqedoni, shqiptarët po paguhen nga jashtë për të ndërruar identitetin nga shqiptarë në turq apo arab dhe po formojnë parti me orientim të tillë, në zonën e Rekës po ngjallet lëvizja për rilindjen e shqiptarëve ortodoks të cilët nuk kanë qenë të lejuar që të deklarohen si shqiptarë, shkruan Albanian Amerikan Vision, transmeton Radio Vala.

Ata përjetuan një asimilim të tmerrshëm dhe u detyruan që të deklarohen si sllavo-maqedon.

Tash kemi shqiptaro-amerikanin që po e bart flamurin e khimit të identitetit kombëtar të shqiptarëve ortodoks në Maqedoni. Ai është Branko Tanashi – Manojlovski i cili pas shumë dekadash qëndrimi në SHBA u kthye për ta ngjallur rilindjen shqiptare në ato troje.

Mos paragjykoni por votoni! Më mirë është që t’i ndihmojmë shqiptarët ortodoks të deklarohen për identitetin e tyre kombëtar sesa të ndihmojmë grupe të caktuara që po tentojnë ta humbin identitetin shqiptar!

/Radio Vala

Lidhja e lajmit: https://www.facebook.com/592408104127303/videos/1335670296467743/

3,419 total views, 1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Karateistet Alma Pollozhani, Drenusha dhe Diellza Sejdijaj në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër

Grenchen, me 27 Janar 2020 Për herë të parë në emisionin javor Sporti Shqiptar në …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: