Home / Lajme / Deri të premten mot i thatë dhe i nxehtë, për fundjavë shi dhe borë

Deri të premten mot i thatë dhe i nxehtë, për fundjavë shi dhe borë

Shkup, 23 shkurt 2017 – Në Maqedoni do të mbizotërojë mot relativisht i ngrohtë deri në fundjavë, për kur sinoptikët paralajmërojnë valë të lagësht me shi, borë dhe ulje temperaturash.

Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM) sot informoi se gjatë fundjavës përmes Maqedonisë do të kalojë valë e lagësht dhe më e ftohtë e cila do të kushtëzojë rritjen e vranësirave dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në viset më të larta të borës.

Më shumë reshje do të ketë në pjesët perëndimore dhe veriore, ku në nivel lokal pritet të bien rreth 15l/m2. Të shtunën prej veriut do të përhapet erë veriore përkohësisht e përforcuar.

Temperaturat e ditës për fundjavë do të bien për gjashtë deri në nëntë gradë Celsius dhe të dielën do të jenë në interval prej gjashtë deri në 12 gradë Celsius. /Radio Vala

697 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta vizitoi Malësinë e Gostivarit, Njoftoi banorët se është Miratuar Asfaltimi i dy rrugëve Patalisht dhe Tërnovë

Gostivar, me 11 tetor 2017 Vizita e Nevzat Bejtës dhe Ali Ahmetit në Malësinë e …

Lini një Përgjigje