Home / Gostivar / Konsolidohet kryesia e Forumit të Gruas së Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Gostivar

Konsolidohet kryesia e Forumit të Gruas së Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Gostivar

Në vazhdën e aktiviteteve të veta, dega e Forumit të Gruas së Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Gostivar mbajti mbledhjen e radhës me ç’rast u zgjodh kryesia e ngushtë dhe u diskutua rreth zgjedhjeve të ardhëshme lokale.
Mbledhja u drejtua nga kryetarja e Furumit, zonj. Gentiana Bekteshi, dhe pas një debati parimor dhe gjithëpërfshirës, kryesia e dalur nga kuvendi i fundit zgjedhor me unanimitet të plotë dy nënkryetaret dhe sekretaren e Forumit të Gruas në degën e Gostivarit.
Sekretare u zgjodh juristja Ditmire Shehu, kurse për nënkryetare u zgjodhën mjekja Afërdita Hajrullai si dhe profesoresha Xheneta Zendeli.
Mbledhja vijoi me diskutimin rreth përgatitjeve për zgjedhjet e ardhëshme lokale. Pasi u vlerësua lartë rikandidimi për një mandat të ri të kryetarit aktual të Komunës së Gostivarit, z. Nevzat Bejta, po ashtu u morrë qëndrim që në mbledhjen e ardhëshme të sillen propozime për kandidate të mundshme për këshilltare komunale dhe që do të garojnë të përzgjedhura nga Forumi i Gruas.
Me këtë rast u vlerësua lartë roli dhe hapësira e denjë që po i jepet gruas në Bashkimin Demokratik për Integrim, duke nisur nga strukturat partiake dhe deri tek udhëheqja me institucionet e shtetit.
U ra dakord që Forumi i Gruas të intesifikon aktivitetet rreth zgjedhjeve të ardhëshme lokale, si një nga faktorët kryesor të strukturave të Bashkimit Demokratik për Integrim.

1,541 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Alban Pnishi nga Zvicra transferohet në Izrael te Bnei Sakhnin

  Mbrojtësi shqiptar i Kosovës, Alban Pnishi nga kampionati zviceran, Super Liga është transferuar në …

Lini një Përgjigje