Home / Lajme / Argjent Beqiri dhe Maliq Beluli dyshja gostivarase që e bëni të fuqishme KF Ferizajin (Video)

Argjent Beqiri dhe Maliq Beluli dyshja gostivarase që e bëni të fuqishme KF Ferizajin (Video)

Ferizaj, me 24 Shkurt 2017
Argjent Beqiri dhe Maliq Beluli, i pari trajner dhe i dyti futbollist në KF Ferizaj, aktualisht janë në qendër të vëmendjes në futbollin e Kosovës.

Beqiri dhe Beluli kanë debutuar në mënyrën më të mirë në klubin ferizajas. Maliq Beluli ishte edhe autor i golit të fitores për Ferizajin në ndeshjen e Kupës së Kosovës ndaj Gjilanit.

Në një intervistë për KTV-në, Argjent Beqiri çdo ndeshje e vlerëson finale, ai thekson se duhet ti iket balotazhit dhe synimi është mbetja në Ligë. Ndërkaq, Maliq Beluli premton mbetjen në Super Ligë.
Video: KTV

K.S /Radio Vala

 

685 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Forinasit e BDI-së autorizojnë Avokatin Ujkan Idrizi për Kandidat për Këshilltar në Komunën e Gostivarit

Forinë, me 23 Shtator 2017 Forina është një nga vendbanimet që ka njerëzit më punëtor …

Lini një Përgjigje