Home / Lajme / BDI ia jep nënshkrimet LSDM-së për formimin e Qeverisë

BDI ia jep nënshkrimet LSDM-së për formimin e Qeverisë

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sonte në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të mbajtur në selinë e saj në Reçicë të Vogël, ka votuar për mbështetje të LSDM-së për formimin e Qeverisë.

Me këtë rast pra është votuar për nëshkrimet pro LSDM-së, pasi Kryesia qendrore e partisë së Ahmetit nga bisedimet maraton sonte edhe zyrtarisht do të mbështes me deputetët e saj partinë e Zoran Zaevit.

Ndryshe, për nesër LSDM ka caktuar mbledhje të Komitetit ekzekutiv, ku do të vendoset se kush do të jetë mandatari për formimin e Qeverisë.

2,154 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta vizitoi Malësinë e Gostivarit, Njoftoi banorët se është Miratuar Asfaltimi i dy rrugëve Patalisht dhe Tërnovë

Gostivar, me 11 tetor 2017 Vizita e Nevzat Bejtës dhe Ali Ahmetit në Malësinë e …

Lini një Përgjigje