Home / Lajme / Janë gjetur 42 kilogram drogë në një automjet në Strugë

Janë gjetur 42 kilogram drogë në një automjet në Strugë

Rreth 42 kilogram materie e gjelbër në formë bari janë gjetur mbrëmë në një automjet të udhëtarëve gjatë aksionit të koordinuar të policisë kriminalistike nga Struga dhe Ohri.

Aksioni, siç u kumtua nga MPB-ja, u realizua rreth orës 22:00 në afërsi të një hoteli në rrugën “Dimçe Kovaçeski” në Strugë.

Inspektorët e policisë së bashku me nëpunësit policorë nga Struga kanë ndaluar automjetin “mini kuper” të drejtuar nga F.I (31) nga fshati i Strugës Kallishtë. Gjatë kontrollit të automjetit janë gjetur pesë thasë me materie barishtore, të mbështjellë në shumë jute dhe paketime të pëlhurës, ndërsa në pjesën e përpare të anës së majtë të automobilit, është gjetur edhe një paketim najloni me materie të pluhur pluhuri.

Është kryer bastisje edhe në shtëpinë e F.I. në fshatin Kalishtë, ku janë gjetur dy qese të zeza najloni me gjurmë nga materie barishtore.

Sendet e gjetura janë marrë dhe dorëzuar në ekspertizë në Ministrinë e Punëve të Brendshme në Shkup, pas çka do të parashtrohet kallëzim penal kundër personit.

464 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta vizitoi Malësinë e Gostivarit, Njoftoi banorët se është Miratuar Asfaltimi i dy rrugëve Patalisht dhe Tërnovë

Gostivar, me 11 tetor 2017 Vizita e Nevzat Bejtës dhe Ali Ahmetit në Malësinë e …

Lini një Përgjigje