Home / Foto Lajme / Trajneri i Young Boys-it, Hütter: KF Skënderbeu ka eliminuar Dinamon, kjo tregon për mundësitë që ka ekipi

Trajneri i Young Boys-it, Hütter: KF Skënderbeu ka eliminuar Dinamon, kjo tregon për mundësitë që ka ekipi

Bernë, me 26 Gusht 2017

Drejtori Sportiv i Nënkampionit të Zvicrës në Futboll, BSC Youn Boys-it, Christoph Spycher dhe trajneri Adi Hütter kanë komentuar shortin e hedhur të Ligës së Europës, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch

“Ky sigurisht nuk është grupi që kemi dashur, por Ne e kemi marrë atë ashtu siç ka ardhur. Parë nga një pikë sportive, Ne presim shanset tona për të përparuar, edhe pse ne e dimë se të gjithë kundërshtarët kanë cilësi. Ne shpresojmë se shumë tifozë do të na mbështesin në ndeshjet në shtëpi. Nuk është një klub zviceran në fazën e grupeve evropiane “, ka deklaruar Drejtori Sportiv i Youn Boys-it, Spycher.

E ndërkaq trajneri Hutter, për Skënderbeun ka thënë se ky klub e ka fituar Dinamon e Zagrebit që do të për mundësitë që ka ky ekip.

“Skënderbeu kanë fituar kundër Dinamo Zagrebit, që do të thotë shumë për mundësitë e këtij ekipi”, tha theksuar Hutter.

Ndeshja e parë KF Skënderbeu – BSC Young Boys, do të luhet në Shqipëri, në Elbasan Arena me 28 Shtator, me fillim në ora 21:05. E ndërkaq ndeshja e kthimit, në Bernë do të zhvillohet me 7 Dhjetor 2017, me fillim në ora 19:00.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

Foto: BSC Youn Boys

122 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Forinasit e BDI-së autorizojnë Avokatin Ujkan Idrizi për Kandidat për Këshilltar në Komunën e Gostivarit

Forinë, me 23 Shtator 2017 Forina është një nga vendbanimet që ka njerëzit më punëtor …

Lini një Përgjigje