Home / Lajme / Bangladeshi njeh pavarësinë e Kosovës

Bangladeshi njeh pavarësinë e Kosovës

Prishtinë, 27 shkurt 2017 – Kosova ka marrë edhe një njohje të pavarësisë së saj, kësaj radhe nga shteti i Bangladeshit, duke u bërë kështu shteti i 114 që njeh Kosovën si shtet.

Lajmi është bërë i ditur nga nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës, ku iu tha deputetëve se ky është njoftim zyrtar nga Ministria e Punëve të Jashtme. /Radio Vala

637 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta në Forinë paralajmëroi projektet kapitale (Video)

Gostivar, me 10 tetor – 2017 Forina ishte vatra e radhës e Kryetarit të Komunës …

Lini një Përgjigje