Home / Lajme / Anulohet seanca për vrasjen e katërvjeçarit Almir Aliu nga Kumanova

Anulohet seanca për vrasjen e katërvjeçarit Almir Aliu nga Kumanova

Seanca kundër 30-vjeçarit Boban Iliq nga Kumanova, i cili dyshohet për vrasjen e katërvjeçarit Almir Aliu, sot u anulua pasi që ekspertët e Klinikës për psikiatri për shkak të obligimeve nuk kanë mundur të marrin pjesë në seancë, kumtoi Gjykata Themelore nga Kumanova.

I akuzuari Iliq në seancën e parë tha se nuk ndjehet fajtor. Në seancën e kaluar dëshmi dha nëna i fëmijës, por edhe vëllai i të akuzuarit dhe e dashura e tij. Në seancën e parë u shqyrtua edhe videoja nga kamera e njërës prej shtëpive në afërsi të Shtëpisë së Shëndetit.

I dyshuari akuzohet se më 24 qershor ka shkelur Almirin katërvjeçar në afërsi të Shtëpisë së Shëndetit në Kumanovë pas një incidenti i cili ka ndodhur në rrugën “Boris Kidriq”. Për ngjarjen e njëjtë kundër tre personave të tjerë është dorëzuar akuzë për vepër të kryer penale “dhunë”. Bëhet fjalë për babain e fëmijës, Sedat Aliu, si dhe për Sami Demiri dhe Abdulla Aliu.

Seanca e radhës është caktuar për më 24 mars të këtij viti.

464 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta takoi banorët e Llakavicës, Turçanit dhe Çajlës, Infrastruktura moderne shtylla e parë drejt Gostivarit të Nesërm (Video)

Gostivar, me 12 tetor – 2017 Kryetari i Komunës dhe njëkohësisht kandidati për Gostivarin z. …

Lini një Përgjigje